Dyscyplina „nauka o stosunkach międzynarodowych”

Warszawa, 09 października 2014 r.

Szanowna Pani
Prof. dr hab. Lena Kolarska – Bobińska
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W imieniu polskiego środowiska badaczy stosunków międzynarodowych reprezentowanych przez Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych i Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, przedkładam prośbę o wszczęcie procedury ustanowienia dyscypliny „nauka o stosunkach międzynarodowych”.

Prezes Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych,
Dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych
Uniwersytetu Warszawskiego

Załączniki:

1. Cel i uzasadnienie wniosku
  2. Przedmiot i zakres badań, teoria i metodologia „nauki o stosunkach międzynarodowych
  3. Propozycje konsultantów ds. dyscypliny „nauka o stosunkach międzynarodowych
  4. Wykaz uczelni prowadzących kierunek studiów „stosunki międzynarodowe
  5. Wykaz ośrodków badawczych specjalizujących się w problematyce stosunków międzynarodowych
  6. Uchwała Senatu czołowej uczelni niepublicznej Collegium Civitas o wsparcie inicjatywy ustanowienia dyscypliny „nauka o stosunkach międzynarodowych”.

Załącznik nr 1
Załącznik nr 2