Publikacja Łódzkiego Oddziału PTSM pt. „Wyzwania i problemy współczesnych stosunków międzynarodowych – bezpieczeństwo, dyplomacja, gospodarka, historia i polityka”

Monografia zbiorowa Wyzwania i problemy współczesnych stosunków międzynarodowych – bezpieczeństwo, dyplomacja, gospodarka, historia i polityka jest pierwszą publikacją Łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych.

Do współpracy przy jej powstaniu zostali zaproszeni przedstawiciele wielu ośrodków akademickich i naukowych w Polsce, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytutu Zachodniego w Poznaniu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach czy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tematyka książki koncentruje się na praktycznym wymiarze stosunków międzynarodowych, tym samym ograniczając się do analizy tylko wybranych problemów badawczych.