Wykłady dra Szymona Kardasia w Peking University w ramach grantu MSZ

Współorganizatorzy i partnerzy

W dniach 24-28 maja 2016 r. dr Szymon Kardaś z ISM UW przebywał w Pekinie w ramach grantu MSZ nt. Studa nad współczesną Polską i Europą Środkową, przyznanego Polskiemu Towarzystwu Studiów Międzynarodowych (PTSM) we współpracy m.in. z  ISM UW . W trakcie pobytu dr Kardaś wygłosił 15-godzinny cykl wykładów w Peking University, poświęconych problematyce polskiej i środkowoeuropejskiej transformacji systemowej (Political and economic model of transformation: Poland and Central Europe case study). Ponadto dr Kardaś wziął udział w dwóch seminariach: nt. polskiej polityki wobec państw Europy Wschodniej oraz wygłosił wykład nt. stosunków energetycznych rosyjsko – chińskich na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Renmin University of China.

W trakcie pobytu dr Kardaś odbył także kilka spotkań z kadrą naukową Peking University (prof. Kong Fanjun z Zakładu Studiów nad Europą Środkową i Wschodnią, prof. Xiang Zuotao ze Szkoły Studiów Międzynarodowych, prof. Fan Shiming ze Szkoły Studiów Międzynarodowych) oraz Renmin University of China (prof. Pan Haiyan ze Szkoły Studiów Międzynarodowych, prof. Liu Xu z Zakładu Studiów Energetycznych i Środowiska, prof. Luo Tianhong z Zakładu Studiów Europejskich), których tematem była  kwestia współpracy przy przyszłych projektach naukowo-badawczych ISM i chińskich uczelni.

Wykłady dra Szymona Kardasia w Peking University w ramach grantu MSZ