Wizyta badaczy z Petersburga w Warszawie oraz w Krakowie w ramach grantu MSZ

Grant MSZ

Loga

W ramach prestiżowego grantu MSZ przyznanego PTSM nt. Polsko-Rosyjskie Forum Studiów nad Polską i Europą Środkową (zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – komponent II Wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej 2017) w dniach 5-10 listopada br. badacze z Państwowego Uniwersytetu Petersburskiego, Wydziału Stosunków Międzynarodowych, tj. dr Natalia Zalsavskaya, dr Alexander Izotov, dr Nikolay Gudalov odbyli wizytę w Polsce. Podczas wizyty w ISM badacze z Petersburga. W Warszawie (5-8 listopada):

– wzięli w seminarium zorganizowanym przez ISM UW i Państwowy Uniwersytet Petersburski  nt. The EU, Poland and Russia –  prospects for mutual relations. The role of public diplomacy, w którym uczestniczyli badacze z Instytutu Stosunków Międzynarodowych WNPiSM UW, Instytutu Europeistyki WNPiSM UW, Centrum Europejskiego UW oraz przedstawiciele think-tanków i administracji publicznej.

– odbyło się spotkanie dr. Nikolaya Gudalova ze studenckim kołem naukowym Wschodnim na temat:  Prospects for the European integrationview from Russia.

– odbyli wykłady (6-8 listopada) dla studentów ISM WNPiSM: dr Natalia Zalsavskaya – Security Challenges for Russia and its Security Policy – implications for Poland;  dr Alexander Izotov – Russia strategy towards Central Europe – implications for Poland.

– odbyli spotkanie z badaczami Ośrodka Studiów Wschodnich na temat czynnika energetycznego w relacjach Polski i Rosji

W dniach 9-10 listopada br. badacze z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego przebywali w Krakowie:

–  wzięli udział w Konwencji Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych na UJ w Krakowie. Przedstawili tam swoje referaty podczas tzw. Roundtable nt. Perception and Misperception in Polish-Russian Mutual Relations: Trends and Prospects, które moderował dr hab. Jakub Zajączkowski.

Ponadto wzięli udział w panelu nt. Regional Hegemony, gdzie zaprezentowali referat nt. The Russian Federation as a regional power in Post-Soviet space.

– spotkali się z badaczami UJ podczas, którego rozmawiano o zacieśnieniu współpracy naukowej.