Wykłady prof. Bogdana Góralczyka w Jawaharlal Nehru University w ramach grantu MSZ

Współorganizatorzy i partnerzy

W dniach 11-18 września 2016 r. prof. Bogdan Góralczyk, dyrektor Centrum Europejskiego UE przebywał w New Delhi w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej nt. Studia nad współczesną Polską i Europą Środkową, realizowanego przez Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych (PTSM) we współpracy m.in. z ISM UW i CE UW.

W trakcie pobytu prof. Góralczyk wygłosił 15-godzinny cykl wykładów w Jawaharlal Nehru University  pt. Central Europe and Poland in new geoeconomic and geopolitical order. Ponadto prof. Góralczyk wziął udział w  dwóch seminariach: Central & Eastern Europe in the European Union i Eu-China Relations and its implications for India. W pierwszym z nich wzięli udział, obok Prof. Góralczyka, m.in. Tomasz Łukaszuk, Ambasador Polski w Indiach,  Roland Chojnacki, dyrektor Instytutu Polskiego w New Delhi oraz badacze z JNU.

W trakcie pobytu Prof. Góralczyk odbył także kilka spotkań z kadrą naukową JNU oraz przedstawicielami mediów, których tematem była kwestia percepcji Polski w Indiach.